Myšlenka z nedělního kázání o 6. neděli v mezidobí (pro děti)

17.02.2019

Myšlenka z nedělního kázání o 6. neděli v mezidobí (pro děti)

(Lk 6, 17 - 26)

Asi není mezi námi nikdo, kdo by chtěl být smutný, hladový, nemocný nebo trpící. A přesto dnes Pán Ježíš říká: "Blahoslavení jsou chudí, plačící, trpící, neboť budou potěšeni..."

Pán Ježíš možná nemyslí, že bychom měli čekat na utěšení, pomoc a nasycení druhých až po smrti. Vždyť jsme tady my. Každý mistr řemesla měl své učedníky. Nemusel tedy dělat vše sám a učedníci se od něj učili. Spoustu práce uměli tedy po nějaké době zastat učedníci. Práci, kterou se naučili od svého mistra.

Stejně tak je nám Pán Ježíš mistrem a my jsme se už od něj hodně naučili. Jsme jeho prodloužené ruce. Jsme pro něj důležití. Vždyť přes naše ruce může pomáhat.

Nemusí tedy být nikdo v našem okolí smutný, hladový, odstrčený. Jsme tady my, abychom mohli pomoci. Na pomoc Ježíši není nikdo malý. I vy, děti, můžete pomáhat Pánu Ježíši. Nikdo z vašich spolužáků nemusí čekat na úsměv, pozornost a pomoc na věčnost. Vždyť jste tady vy, teď a nyní. Usmějte se, pomozte a všímejte si těch lidí, které máte ve svém okolí, a potřebují vaši pomoc. Amen.

Starokatolická farnost v Jihlavě                                                Kostel Povýšení sv. Kříže, Křížová ul. 1, 586 01 Jihlava
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!